Krem przeciw przebarwieniom na twarzy, regularnie stosowany, okazuje się skuteczny w redukcji różnorodnych plam pigmentacyjnych. Te mogą mieć różne podłoże, takie jak zmiany hormonalne, blizny potrądzikowe, plamy posłoneczne czy związane z naturalnym procesem starzenia. Zastosowanie Larens Anti Spot Face Cream może przynieść korzyści w niwelowaniu widoczności tego rodzaju przebarwień. Działa on na kilku poziomach, pomagając w regulacji produkcji melaniny, która jest głównym czynnikiem wpływającym na kolor skóry. Składniki aktywne kremu, takie jak substancje rozjaśniające, przeciwutleniacze czy nawilżacze, mogą wpływać na procesy regeneracyjne skóry i równocześnie pomagać w zredukowaniu istniejących przebarwień. Przebarwienia skórne to często zmora wielu osób.

Dzięki regularnemu stosowaniu tego kremu, skóra może stopniowo odzyskiwać jednolity ton, a plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne. Ważne jest jednak, aby być systematycznym w aplikacji kremu, ponieważ długotrwałe i regularne stosowanie może przynieść najlepsze rezultaty w zwalczaniu różnorodnych przebarwień na skórze twarzy. Przed rozpoczęciem nowej rutyny pielęgnacyjnej zaleca się skonsultowanie się z dermatologiem, aby dostosować ją do indywidualnych potrzeb skóry.

Przebarwienia skórne związane ze zmianami hormonalnymi, znane również jako melasma lub ciążowe plamy, to jedno z powszechnych zjawisk dermatologicznych u kobiet. Te specyficzne przebarwienia pojawiają się zazwyczaj w wyniku zmian hormonalnych, takich jak ciąża, stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub menopauza. Są one rezultatem wzmożonej produkcji melaniny, barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry.

Główne obszary, na których mogą występować te przebarwienia, to twarz, szczególnie czoło, policzki, górna warga, a także szyja i przedramiona. Niemniej jednak, melasma może występować na dowolnej części ciała wystawionej na słońce.

Aby zarządzać przebarwieniami hormonalnymi, istnieje kilka praktycznych podejść:

 1. Ochrona przed słońcem: Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV jest kluczowa w zapobieganiu nasileniu przebarwień hormonalnych. Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, unikanie bezpośredniego ekspozycji na słońce i noszenie ochronnej odzieży mogą pomóc w minimalizowaniu wpływu promieniowania słonecznego na skórę.
 2. Składniki rozjaśniające: Niektóre kremy i serum zawierają składniki rozjaśniające, takie jak kwas azelainowy, kwas askorbinowy (witamina C) czy kwasy owocowe, które mogą pomóc w zredukowaniu przebarwień poprzez hamowanie produkcji melaniny.
 3. Leczenie hormonalne: W przypadku, gdy przebarwienia są związane z konkretnymi zmianami hormonalnymi, leczenie hormonalne pod nadzorem lekarza może być jednym z rozwiązań.
 4. Dermatologiczne procedury: Niektóre zaawansowane metody dermatologiczne, takie jak laseroterapia czy peelingi chemiczne, mogą być stosowane w celu złagodzenia i zredukowania widoczności hormonalnych przebarwień. Warto jednak skonsultować się z dermatologiem, aby dobrać odpowiednią procedurę do indywidualnych potrzeb skóry.

Przebarwienia skórne związane z bliznami potrądzikowymi są częstym problemem dermatologicznym. Po ustąpieniu trądziku, szczególnie w przypadku głębszych zmian skórnych, mogą pozostawać widoczne przebarwienia, które różnią się kolorem od otaczającej skóry. Te przebarwienia potrądzikowe są spowodowane nadmiernym nagromadzeniem melaniny w obszarach dotkniętych stanem zapalnym.

Oto kilka strategii, które mogą pomóc w radzeniu sobie z przebarwieniami potrądzikowymi:

 1. Kremy rozjaśniające: Kremy zawierające składniki rozjaśniające takie jak kwas azelainowy, kwas askorbinowy (witamina C) czy retinoidy, mogą pomóc w zredukowaniu przebarwień poprzez hamowanie produkcji melaniny i wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry.
 2. Peelingi chemiczne: Procedury chemiczne, takie jak peelingi kwasami owocowymi lub kwasem salicylowym, mogą pomóc w złuszczaniu naskórka, usuwając przebarwienia i poprawiając ogólny wygląd skóry.
 3. Laseroterapia: Laseroterapia może być skuteczną opcją w redukcji przebarwień potrądzikowych poprzez skierowane światło laserowe, które dociera do warstw skóry, regulując produkcję melaniny.
 4. Mikrodermabrazja: Procedura ta polega na mechanicznym ścieraniu naskórka, co może pomóc w złuszczaniu przebarwień i poprawie tekstury skóry.
 5. Ochrona przed słońcem: Unikanie nadmiernego nasłonecznienia oraz stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym są kluczowe w prewencji nasilenia przebarwień potrądzikowych.

Przebarwienia skórne związane z plamami posłonecznymi, znane również jako lentigo solaris czy plamy starcze, to zmiany pigmentacyjne spowodowane nadmiernym narażeniem na promieniowanie UV. Te plamy zazwyczaj pojawiają się na obszarach skóry, które były często wystawiane na działanie słońca, takie jak twarz, dekolt, ręce czy ramiona. Oto kilka metod radzenia sobie z przebarwieniami spowodowanymi plamami posłonecznymi:

 1. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym: Regularne stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym pomaga w prewencji nowych przebarwień. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza w okresach intensywnego nasłonecznienia.
 2. Kremy rozjaśniające: Kremy zawierające składniki rozjaśniające, takie jak kwas azelainowy, kwas kojowy czy witamina C, mogą pomóc w zredukowaniu istniejących przebarwień poprzez hamowanie produkcji melaniny.
 3. Lasery i terapie światłem: Zaawansowane technologie laserowe czy terapie światłem mogą być skuteczną opcją w redukcji plam posłonecznych poprzez selektywne zniszczenie nadmiernie pigmentowanych komórek.
 4. Peelingi chemiczne: Peelingi kwasami owocowymi lub innymi substancjami chemicznymi mogą pomóc w złuszczaniu naskórka, usuwając przebarwienia i poprawiając ogólny wygląd skóry.
 5. Retinoidy: Substancje te, pochodzące z witaminy A, mogą wspomagać procesy regeneracyjne skóry, redukując przebarwienia i poprawiając strukturę skóry.
 6. Konsultacja dermatologiczna: W przypadku uporczywych lub dużej ilości plam posłonecznych, warto skonsultować się z dermatologiem, aby dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb skóry i uzyskać profesjonalne zalecenia.

Przebarwienia skórne związane z naturalnym procesem starzenia się skóry to zjawisko powszechne i zrozumiałe. Z biegiem lat skóra ulega różnym zmianom, w tym zwiększonemu nagromadzeniu melaniny, co może prowadzić do powstania przebarwień. Oto kilka metod, które mogą pomóc w zarządzaniu przebarwieniami związanymi z naturalnym procesem starzenia:

 1. Kremy rozjaśniające: Stosowanie kremów zawierających składniki rozjaśniające, takie jak witamina C, kwas azelainowy czy retinoidy, może pomóc w redukcji przebarwień poprzez regulację produkcji melaniny.
 2. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym: Ochrona przed promieniowaniem UV jest kluczowa dla zapobiegania nasileniu przebarwień związanym z ekspozycją na słońce. Regularne stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym pomaga chronić skórę przed działaniem szkodliwych promieni.
 3. Laseroterapia: Zaawansowane procedury, takie jak laseroterapia, mogą być skuteczne w redukcji przebarwień poprzez selektywne zniszczenie nadmiernie pigmentowanych komórek.
 4. Peelingi chemiczne: Peelingi z kwasami owocowymi czy innymi substancjami chemicznymi mogą pomóc w złuszczaniu naskórka, usuwając przebarwienia i poprawiając ogólny wygląd skóry.
 5. Retinoidy: Substancje te, pochodzące z witaminy A, mogą wspomagać regenerację skóry, redukując przebarwienia i poprawiając strukturę skóry.
 6. Zdrowy styl życia: Zachowanie zdrowego stylu życia, takie jak dieta bogata w antyoksydanty, regularna aktywność fizyczna i unikanie palenia papierosów, może wspomagać ogólną kondycję skóry i zmniejszać ryzyko powstawania przebarwień.

Pamiętaj, że indywidualne podejście do pielęgnacji skóry jest kluczowe, dlatego konsultacja z dermatologiem może pomóc w dostosowaniu strategii do konkretnych potrzeb skóry i uzyskaniu optymalnych rezultatów.

PIGMENT CONTROL FORMULA

Formuła w kosmetyku Larens Anti Spot Face Cream wykorzystuje synergię składników wyspecjalizowanych w działaniu kontrolującym nadmierną czy nierównomierną pigmentację skóry:

 • kwas kojowy
 • witamina C
 • bakuchiol

Trzy substancje uznane w kosmetologii i dermatologii za wyjątkowo skuteczne w terapii rozjaśniającej przebarwienia, wyrównujące koloryt skóry, hamujące nadmierną pigmentację.

Ich formy gwarantują przedłużoną trwałość i stabilność, dla najlepszego, wydłużonego w czasie działania. Stężenia są odpowiednio dobrane dla skutecznej i bezpiecznej kuracji domowej oraz kontynuacji zabiegu gabinetowego Larens Professional Anti Spot Treatment.

Kwas kojowy to naturalny kwas organiczny pochodzący z niektórych gatunków grzybów, zwłaszcza z gatunku Aspergillus oryzae. Ma on właściwości rozjaśniające i jest stosowany w kosmetyce jako składnik wielu produktów przeznaczonych do redukcji przebarwień skórnych.

Oto, w jaki sposób kwas kojowy wpływa na przebarwienia skórne:

 1. Hamowanie produkcji melaniny: Kwas kojowy działa, hamując enzymy zaangażowane w proces produkcji melaniny, głównego barwnika skóry. Melanina jest odpowiedzialna za kolor skóry, a jej nadmiar może prowadzić do powstawania przebarwień.
 2. Rozjaśnianie plam pigmentacyjnych: Kwas kojowy ma zdolność do rozjaśniania plam pigmentacyjnych poprzez zmniejszanie ilości melaniny w obszarze skóry dotkniętym przebarwieniem.
 3. Redukcja przebarwień hormonalnych i potrądzikowych: Kwas kojowy jest stosowany w celu redukcji różnych rodzajów przebarwień, w tym tych związanych z hormonami (np. melasma) czy pozostałych po trądziku.
 4. Promowanie jednolitego kolorytu skóry: Regularne stosowanie kwasu kojowego może przyczynić się do uzyskania bardziej jednolitego kolorytu skóry poprzez redukcję istniejących przebarwień i zapobieganie powstawaniu nowych.

Warto jednak pamiętać, że kwas kojowy może wywoływać podrażnienia skóry, zwłaszcza u osób o skórze wrażliwej. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania kosmetyków zawierających ten składnik, zaleca się przeprowadzenie testu na małej powierzchni skóry, aby ocenić reakcję skóry.

Dodatkowo, ważne jest stosowanie kwasu kojowego w ramach zrównoważonej rutyny pielęgnacyjnej skóry oraz unikanie nadmiernego narażania skóry na promieniowanie UV, co może przyczynić się do powstawania nowych przebarwień. Konsultacja z dermatologiem może również pomóc w dostosowaniu produktów z kwasem kojowym do indywidualnych potrzeb skóry.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, odgrywa istotną rolę w zdrowiu skóry i może mieć korzystny wpływ na przebarwienia skórne. Oto kilka sposobów, w jakie witamina C wpływa na przebarwienia:

 1. Rozjaśnianie skóry: Witamina C działa jako naturalny rozjaśniacz skóry, pomagając w redukcji przebarwień i plam pigmentacyjnych. Wpływa na proces produkcji melaniny, co może przyczynić się do uzyskania bardziej jednolitego kolorytu skóry.
 2. Antyoksydacyjne działanie: Witamina C posiada silne właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że chroni skórę przed stresem oksydacyjnym spowodowanym działaniem wolnych rodników. Wolne rodniki mogą przyspieszać procesy starzenia skóry i przyczyniać się do powstawania przebarwień.
 3. Wspomaganie produkcji kolagenu: Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Poprawa stanu kolagenu może przyczynić się do równomiernej struktury skóry, co może zmniejszyć widoczność przebarwień.
 4. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV: Witamina C może działać jako dodatkowa warstwa ochronna przed promieniowaniem UV, które jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstawania przebarwień skórnych. Choć nie zastąpi to stosowania filtrów przeciwsłonecznych, to może wspomóc ochronę skóry.
 5. Regulacja procesów zapalnych: Witamina C może pomóc w kontrolowaniu procesów zapalnych w skórze, co jest istotne w przypadku przebarwień związanych z procesami zapalnymi, takimi jak przebarwienia potrądzikowe.

Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry zawierających witaminę C, takie jak kremy czy serum, może przynieść korzyści w redukcji przebarwień. Jednak ważne jest systematyczne i regularne stosowanie oraz unikanie nadmiernego narażania skóry na promieniowanie UV, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Konsultacja z dermatologiem może pomóc w doborze odpowiednich produktów do indywidualnych potrzeb skóry.

Bakuchiol to związek pochodzenia roślinnego, który jest często stosowany w kosmetyce, a zwłaszcza w produktach przeciwdziałających starzeniu się skóry. Z pewnymi badaniami na temat bakuchiolu związane są obietnice co do jego wpływu na przebarwienia skórne, choć bardziej obszerne badania są jeszcze potrzebne, aby jednoznacznie potwierdzić te korzyści. Oto, jak bakuchiol może wpływać na przebarwienia skórne:

 1. Antyoksydacyjne działanie: Bakuchiol posiada właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że może pomagać w ochronie skóry przed stresem oksydacyjnym. To istotne, ponieważ działanie wolnych rodników może przyspieszać procesy starzenia się skóry i przyczyniać się do powstawania przebarwień.
 2. Stymulacja regeneracji komórkowej: Bakuchiol może wspomagać procesy regeneracji komórkowej skóry. Poprzez przyspieszenie odnowy komórek, może przyczynić się do złuszczania naskórka, co może być korzystne w redukcji przebarwień.
 3. Redukcja hiperpigmentacji: Badania na komórkach in vitro sugerują, że bakuchiol może pomagać w hamowaniu procesów związanych z hiperpigmentacją, co może wpływać na zmniejszenie widoczności przebarwień.
 4. Wspomaganie produkcji kolagenu: Bakuchiol może mieć korzystny wpływ na produkcję kolagenu, białka strukturalnego skóry. Poprawa elastyczności i struktury skóry może przyczynić się do ogólnej poprawy kondycji skóry i redukcji przebarwień.
 5. Delikatność w stosowaniu: Bakuchiol uchodzi za delikatną alternatywę dla retinoidów, które mogą powodować podrażnienia u niektórych osób. Dlatego może być bardziej przyjazny dla skóry, a jednocześnie oferować korzyści związane z redukcją przebarwień.

Warto jednak pamiętać, że indywidualne reakcje skóry mogą się różnić, a skuteczność bakuchiolu może być zależna od wielu czynników, takich jak składniki stosowanego produktu, składników pomocniczych czy ogólna kondycja skóry. Przed wprowadzeniem nowego produktu z bakuchiolem do rutyny pielęgnacyjnej zaleca się konsultację z dermatologiem, zwłaszcza jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do reakcji alergicznych.

Krem Larens Anti Spot Face Cream stanowi doskonałe wsparcie po zabiegu gabinetowym Anti Spot Treatment Larens Professional. Taka synergia produktów to idealne rozwiązanie w przypadku skóry, dla której przebarwienia stanowią większe wyzwanie.

NOI (Natural Orgin Index) czyli zawartość składników pochodzenia naturalnego wynosi 93,8%.

Produkty z serii ANTI SPOT nie zawierają w składzie poniższych substancji oraz ich związków i pochodnych:

 • phenoxyethanol
 • alkohol benzylowy 
 • nylon 
 • mikroplastik
 • ftalany
 • alkohol denat
 • aluminium
 • methylisothiazolinone
 • methylchoroisothiazolinone
 • BHA 
 • BHT
 • poliamidy
 • poliuretany
 • PVP
 • silikony
 • PEGi
 • octocrylene
 • hydrogenated tetradecenyl/methylpentadecene
 • C12-15 Alkyl Benzoate
 • tromethamine
 • triethanolamine
 • cyclopentasiloxane
 • substancje ropopochodne
 • toksyczne rozpuszczalniki, emulgatory oraz emolienty

Korzyści

 • rozjaśnianie, niwelowanie, zmniejszanie intensywności istniejących przebarwień, zapobieganie powstawaniu nowych
 • przyhamowanie aktywności enzymu tyrozynaza, odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień
 • kontrola nad tendencją do tworzenia się przebarwień skórnych
 • wyrównany koloryt, skóra wygląda zdrowo, świeżo, młodzieńczo
 • nawilżenie, wygładzenie i uelastycznienie skóry
 • antyoksydacja i pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych w skórze – spowolnienie procesów fotostarzenia się skóry

Przebarwienia skórne