Ośle mleko w kosmetyce (lac asininum) jest bardzo poszukiwanym produktem ze względu na jego właściwości odżywcze i kosmetyczne. Mleko osłów było szeroko cenione w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie i innych wielkich starożytnych kulturach ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne i dermatologiczne. Od zarania starożytności był używany przez królowych i cesarzowych jak Kleopatra, królowa Egiptu, która nawet kąpała się regularnie w oślim mleku, aby nadać połysk skóry i zapobiegać jej starzeniu. Również Hipokrates, dziadek medycyny, przepisywał cenne mleko, aby leczyć choroby takie jak problemy z wątrobą, obrzęki, zatrucia i wiele innych infekcji.

Ośle mleko w kosmetyce

Ośle mleko w kosmetyce odniosło sukces również w Europie, a zwłaszcza we Francji, Paryżu i Anglii. Żona Napoleona, Josephine i królowa Wiktoria używały w łaźni mleka osła. Uważały je za najlepsze w swoim czasie. Mleko było uważane za luksus bardzo ceniony przez arystokrację. Były specjalne mleczarnie, w których codziennie można było wypić szklankę mleka osła, aby uzyskać dobrą cerę i doskonałą jakość życia, składającą się z dobrego zdrowia. Szpitale, domy dziecka i domy opieki miały własne stajnie do hodowli osłów i karmiono nim głównie niedożywione dzieci. W pożniejszych czasach niestety zostało ono wyparte przez mleko krowie, którego produkcja była bardziej ekonomiczna. Osioł bowiem wytwarza pół litra mleka dziennie, krowa zaś zwykle produkuje 20 litrów mleka dziennie. Osioł produkuje tylko mleko gdy ma małe źrebięta, podczas gdy krowa stale produkuje mleko. Osioł produkuje świeże mleko przez pierwsze cztery lata życia. Mleko osłów to doskonałe pożywienie, ale w niektórych krajach świata wiemy, że od wieków używano go do żywienia i zdrowia ludzi. Jest to na pewno mleko, które zawiera wiele składników odżywczych, a organizm przynosi wiele korzyści. Biorąc pod uwagę obecny okres kryzysów gospodarczych w krajach na całym świecie, rządy powinny rozważyć spożycie mleka, szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie osły są nadal hodowane w celu zagospodarowania lub pakowania. Kiedy w codziennej diecie zawarte jest mleko osłów, dostarcza ono między innymi składników organizmu takich jak luminofory, tłuszcz, białko, potas, kalorie, magnez i wapń. To mleko jest bardzo zdrowe, ponieważ jedynie osiołki żywią się naturalnymi pastwiskami.

Ośle mleko jest czymś więcej niż tylko mitem co zostało nawet udowodnione naukowo. Rzeczywiście, główne składniki aktywne mleka osła spowalniają starzenie się skóry i przeciwdziałają nawet łagodnym chorobom skóry, takim jak zapalenie skóry, alergie, łuszczyca i trądzik. Ośle mleko w kosmetyce pojawia się ponownie jako gwiazda tychże produktów i obiecuje wspaniałe korzyści i fantastyczne rezultaty odnośnie wyglądu. Analiza naukowa ujawniła niesamowite właściwości odżywcze mleka osła.

Ośle mleko w kosmetyce jest pożądanym składnikiem, ponieważ jest bogate w witaminę E, aminokwasy, witaminy A, B1, B6, C, D, E, kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Zawiera duże ilości wapnia i 4 razy mniej tłuszczu. Ponadto zawiera naturalnie retinol, dzięki któremu możesz wyglądać młodziej.

Ośle mleko w kosmetyce

 • Właściwości oślego mleka w kosmetykach widoczne gołym okiem:
  w przypadku mydeł tworzy ładną kremową pianę. Mleko osła dodaje śmietanowości do mydła, a cukry w mleku dodają szampańskiej piany.
 • nawilża i zmiękcza skórę. Mleko osła ma poziom pH bardzo zbliżony do poziomu pH ludzkiej skóry, pomaga nawilżać i utrzymywać równowagę olejków skóry.
 • zmniejsza podrażnienia skóry. Jest szczególnie bogate w witaminę A, która ma kluczowe znaczenie w naprawie uszkodzonej tkanki skóry i utrzymaniu zdrowej skóry.
 • usuwa zmarszczki w skórze. Kosmetyki zawierające ten składni posiadają sprawdzony efekt przeciwzmarszczkowy, likwidują zmarszczki i zapobiegają pojawianiu się elementów upływu czasu w skórze, twarzy i szyi.
 • regeneruje skórę. Mydło z mleka osła regeneruje skórę ze względu na wysoki poziom białka, fosfolipidów i ceramidów, które z kolei nadają mu właściwości kojące i restrukturyzacyjne.
 • zapewnia naturalną pielęgnację skóry przeciw starzeniu. Bogata kompozycja oślego mleka o wysokim poziomie fosfolipidów i witamin A, B, C, D i E sprawiają, że doskonale nadaje się do przeciwdziałania starzeniu, leczenia zmarszczek, restrukturyzacji i regeneracji twarzy z doskonałymi wynikami.
 • chroni przed stale obecnym zagrożeniem infekcjami bakteryjnymi
 • pomaga osobom z egzemą, neurodermitem lub łuszczycą.
 • pomaga on ludziom znosić alergie skórne i trądzik. Trądzik jest koszmarem dla yangów, ale już nie po użyciu mydełek z mleka osła.
 • jest alternatywą dla mleka krowiego dla dzieci z alergią na białko mleka. Niedawno badania pokazują, że mleko z osłów może służyć jako alternatywa dla mleka krowiego dla dzieci z alergią na białko mleka.

Ośle mleko zawiera również:
1,20% tłuszczu
1, 75% białka
195 kalorii
650 mg wapnia
37 mg magnezu
460 mg potasu
450 mg fosforu