Poznaj sekret długowieczności: peptydy w kosmetykach i suplementach … Czy życząc komuś 100 lat w zdrowiu zastanawiałeś się, czy osiągnięcie tego pięknego wieku jest możliwe? To pytanie zadaje sobie jednocześnie wielu naukowców z całego świata i zgodnie twierdzą: jest to coraz bardziej prawdopodobne! Opinie ekspertów na temat obecnego podejścia do medycyny przeciwstarzeniowej i gerontologii. Wnioski z Międzynarodowego Sympozjum w Genewie, 27 maja 2017 r.

Peptydy w kosmetykach i suplementach

Temat długowieczności był również tematem przewodnim ostatniego międzynarodowego sympozjum w Genewie (https://www.swiss-conferences.com/conferences/gerontology-symposium) podczas którego gerontolodzy przedstawili nowe badania dotyczące spowolnienia wewnętrznych procesów starzenia organizmu. Zdaniem specjalistów możliwe jest wydłużenie długości życia przy jednoczesnym zachowaniu dobrej formy i zdrowia. Według nich wystarczy kilka niewielkich zmian, jakie powinniśmy wprowadzić w naszym trybie życia, aby osiągnąć spektakularne efekty. Podczas konferencji wymieniono 5 sposobów na osiągnięcie (http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/jak-zostac-superstulatkiem/wmsxjzp). Chcesz wiedzieć, co znalazło się na pierwszym miejscu tej listy?

Cała nadzieja w peptydach kolagenu rybiego

To właśnie ich niezwykłe właściwości podkreślano najczęściej w Genewie – dostarczając organizmowi peptydy kolagenu rybiego zewnętrznie jak i wewnętrznie jesteśmy w stanie spowolnić pojawiające się oznaki starzenia. Peptydy to nic innego jak bioaktywne łańcuchy aminokwasów, które zwiększają wydzielanie ludzkiego hormonu wzrostu (HGH). Wspomagają one również metabolizm tłuszczu, wzrost kości i przyrost tkanki mięśniowej. Prof. Vladimir Khavinson, były dyrektor europejskiego oddziału Międzynarodowego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii, który zajmuje się peptydami od czasów zimnej wojny, tłumaczy, że nasz organizm po przekroczeniu 20 roku życia spowalnia produkcję HGH nawet do 14% na dekadę. Ponieważ wytwarzanie białka jest niezbędne do funkcjonowania naszych organów i całego organizmu, potrzebujemy narzędzia, które pobudzi nasze komórki do aktywności na tym polu – odpowiedzią na ten problem są peptydy w kosmetykach.

Peptydy w kosmetykach - poparzenia Peptydy w kosmetykach Peptydy w kosmetykach - poparzenia

Według specjalistów obradujących w Genewie
możliwe jest dłuższe życie w świetnej formie.

Badania przeprowadzone przez naukowców na zwierzętach laboratoryjnych dowodzą, iż regularne dostarczanie ich organizmom peptydów powoduje: wydłużenie życia, powstrzymanie kancerogenezy oraz znacząco poprawia regenerację nerek i wygląd sierści.

Dostarczając regularnie organizmowi
peptydy, możemy spowolnić oznaki starzenia.

Peptydy w kosmetykach – właściwości:

Na ratunek poparzonej skórze

Unikalne właściwości peptydów są wykorzystywane na całym świecie nie tylko na polu w walce o długowieczność i świetny wygląd. Naukowcy z Brazylii prowadzą projekt (https://youtu.be/4V-H3qU5Gbg), w którym wykorzystują skóry ryb (gatunek Tilapia) w procesie leczenia i gojenia ran pooparzeniowych. Pacjenci objęci tym programem to osoby, które w wyniku wypadków doznały poparzeń II i III stopnia, bardzo bolesnych i trudnych do wyleczenia na poziomie regeneracji skóry, nie wspominając o kondycji psychiczno-fizycznej poszkodowanych. Dzięki okładom – specjalnym opatrunkom przygotowanym z wysterylizowanych płatów skór rybich, pacjenci nie odczuwają bólu, a okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż przy stosowaniu tradycyjnych metod leczenia. Bez codziennej bolesnej zmiany opatrunków, bez skutków ubocznych spowodowanych przyjmowaniem dużej ilości leków przeciwbólowych, za to z szybkim i doskonałym efektem, mogą cieszyć się szybkim powrotem do zdrowia. Czy widzisz, jak potężnym orężem dysponuje natura? A wszystko to w zasięgu Twojej ręki!

Czym jest Biopeptide Complex i na czym polega jego unikatowość na skalę światową?

Pierwsze wynalazki laboratoriów WellU bazowały na pozyskiwaniu kolagenu z wybranych gatunków ryb słodkowodnych. Przy okazji naukowcy pracujący przy projekcie otrzymywali tak zwane resztki peptydowe i aminokwasowe. Znając rolę wielu aminokwasów i peptydów dla organizmu, rozpoczęli dalsze prace badawcze, które trwają już od ponad 14 lat. W ich toku zdecydowano się na wyizolowanie ze skór ryb samych aminokwasów oraz krótkich łańcuchów peptydowych i na kilkukrotne ich zagęszczenie. Efekt? Jedyne w swoim rodzaju preparaty na świecie z Biopeptide Complex, unikatowym koktajlem bioaktywnych peptydów kolagenu rybiego i aminokwasów. Wieloletnie badania naukowców WellU doprowadziły do bardzo ciekawych odkryć. Wykazano, że kwaśne preparaty uzyskiwane ze skór ryb w temperaturze nieprzekraczającej 16°C zawierają, oprócz białek wysokocząsteczkowych – kolagenu i elastyny, w znacznej ilości małe peptydy. Zbudowane są one z 7-29 aminokwasów pochodzących z wcześniej wymienionych grup białek. Zatem peptydy w kosmetykach znalazły swoje miejsce niewątpliwie dzięki swoim właściwościom.

Unikatowa metoda dla unikatowych efektów

Metoda tzw. zimnej ekstrakcji, opatentowana następnie przez prof. Frydrychowskiego, okazała się unikatowym sposobem na ekstrahowanie peptydów kolagenu rybiego ze skór rybich z zachowaniem ich aktywności biologicznej, tak istotnym z punktu widzenia efektów działania peptydów na organizm ludzki. Wyjątkowe technologie, na których opiera się proces ich wytwarzania prowadzą do pozyskiwania niezbędnych do życia substancji aktywnych ze skór różnych gatunków ryb oraz łączenia ich z innymi „życiodajnymi substancjami”. Połączenie to w postaci swego rodzaju koktajlu, nazwanego Biopeptide Complex, wykazuje niesamowite efekty działania. To źródło mocy preparatów Nutrivi i Larens, których kluczowym składnikiem jest peptydowy kompleks.

W zgodzie z naturą

Peptydy w kosmetykach, aminokwasy oraz inne białka zawarte w preparatach produkowanych przez WellU są podawane w odpowiednich proporcjach, dokładnie tak, jak występują w naturze. Nie dochodzi do izolowania jednego, dwóch czy trzech aminokwasów bądź określonego łańcucha peptydowego. Rola laboratoriów WellU ogranicza się do badania różnych gatunków ryb oraz stworzenia odpowiednich metod i pozyskiwania tych niezmiernie ważnych dla człowieka substancji w aktywnej biologicznie postaci.

Tylko ze skór?

To w skórze ryb właśnie znajduje się najwięcej poszukiwanych składników najlepszej jakości. Preparaty Nutrivi i Larens tworzone są na bazie ekstraktów ze skór ryb słodkowodnych oraz morskich, żyjących w umiarkowanym i ciepłym klimacie. Wśród nich są np. tołpyga i amur, które należą do najzdrowszych gatunków. Pierwsza z nich odżywia się planktonem, a druga glonami. Są to ryby o bardzo dużej zawartości mięsa, kwasów, ale również aminokwasów, peptydów, kolagenu i innych białek. Do produkcji preparatów Nutrivi wykorzystuje się również łososia atlantyckiego, który jest niezwykle bogaty w aminokwasy i peptydy. Prawdopodobną przyczyną takiej kumulacji zdrowych elementów jest bardzo surowe środowisko, w którym żyje ten gatunek. Mieszanka substancji aktywnych z wyżej wymienionych ryb daje najlepsze efekty odżywcze, dzięki czemu preparaty WellU Group są wyjątkowo skuteczne w zakresie wspierania całego szeregu procesów regeneracyjnych oraz leczniczych w organizmie.

Peptydy w kosmetykach prof Frydrychowski Peptydy w kosmetykach

Peptydy w kosmetykach

Wywiad z prof. n. dr. Hab. med. Andrzejem Frydrychowskim

Przełomowe odkrycia oparte na zaawansowanej technologii połączone z naukami medycyny dalekowschodniej oraz ludowej to absolutnie nowatorska dziedzina. Stała się podwaliną konceptu nutraceutyków Nutrivi oraz kosmeceutyków Larens, których receptury powstają pod nadzorem prof. A. Frydrychowskiego (pseudonim: prof. Frydrych). Dzięki niemu wiemy już, jak ważną rolę w naszym organizmie pełnią składniki odżywcze, ze szczególnym uwzględnieniem aminokwasów, peptydów, kolagenu oraz innych białek. Rewolucyjnym odkryciem stało się opracowanie metody pozyskiwania peptydów kolagenu rybiego oraz zamknięcie ich wraz z szeregiem innych drogocennych aminokwasów w Biopeptide Complex.

Panie profesorze, efekty kuracji przeprowadzonych z udziałem peptydów kolagenu rybiego w Biopeptide Complex są zachwycające. Jak można je wytłumaczyć?

Stosowana przez nas technologia uzyskiwania rodziny peptydów rybich, miedzy innymi metodą tzw. zimnej ekstrakcji, jest absolutnie unikalna. Stąd też wyniki, jakie uzyskiwane są podczas podawania preparatów z Biopeptide Complex są niepowtarzalne. Za bezkonkurencyjnymi efektami stoi wiele istotnych czynników, które gwarantuje właśnie nasza technologia. Wśród nich można wymienić m.in. pozyskiwanie peptydów o odpowiednich parametrach, czyli z zachowaniem odpowiedniej długości łańcuchów peptydowych, dzięki odpowiedniemu składowi aminokwasów. Istotne jest również zachowanie ich trójwymiarowej struktury czy odpowiedniego fizjologicznego stosunku ich ilości w składzie wielu peptydów.

Dlaczego właśnie peptydy? Dlaczego to im przygląda się świat nauki, widząc w nich nadzieję rozwoju gałęzi medycyny, np. zajmującej się starzeniem?

Między innymi dlatego, tak samo na różne gatunki. To znaczy, że peptydy pochodzące z ryby będą działały aktywnie również w organizmie człowieka. Podobnie jest np. z hormonem grasicy Tymozyną. Jest on uzyskiwany z grasicy cielęcej, a działa na człowieka. Dlatego uzyskane odpowiednią technologią – tak jak opracowaną przez nas, z zachowaniem najistotniejszych parametrów – wykazują tak genialne działanie. Tego nie uzyskamy w powszechnie
znanych hydrolizatach.

Czym peptydy w Biopeptide Complex różnią się od wspomnianych hydrolizatów, których tak wiele na rynku?

Jak wspomniałem, nasze peptydy rybie uzyskujemy w niskiej temperaturze, w drodze opracowanej przez nas metody. Gwarantuje to ochronę ich przestrzennej struktury, dzięki czemu zachowują swoją biologiczną aktywność i właściwości lecznicze. Hydrolizaty maja taki sam skład aminokwasów i podobną budowę, lecz ich struktura trójwymiarowa jest zaburzona poprzez sposób ich uzyskiwania, przez co aktywność jest znacząco mniejsza. Również dzięki zachowaniu trójwymiarowości peptydowych jest możliwe ich oddziaływanie na określone receptory, które mogą być aktywowane wyłącznie przy zachowaniu struktury przestrzennej. To również nie jest możliwe w przypadku hydrolizatów.

Co jeszcze zyskujemy dzięki bioaktywności peptydów?

To, że wykazują bardzo dużą aktywność biologiczną już w małych dawkach, dlatego wystarczy podawać je w niewielkiej ilości, na przykład dzienna profilaktyczna dawka drinka peptydowego Nutrivi to zaledwie 40-50 ml.

Jak wygląda kwestia wchłaniania i przyswajania peptydów rybich z Biopeptide Complex?

Nasze peptydy w kosmetykach wnikają do organizmu w 90%. To wyjątkowy wynik, zwłaszcza, że tańsze preparaty potrzebują enzymów trawiennych, a wiele osób ma zaburzenia ich wydzielania, często związane z braniem leków czy inhibitorów pompy proteinowej (jak leki blokujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku).

Jakich efektów na organizm, zdrowie możemy spodziewać się po preparatach Nutrivi czy Larens z peptydami?

Oznaczone przez nas peptydy mają niezwykle szerokie spektrum działania. Wykazują między innymi – udowodnione klinicznie – działanie przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe w stopniu dużo wyższym niż uzyskane innymi technologiami. Polipeptydy wykazują aktywność wspomagającą odpowiedź immunologiczną suspensyjną i cytotoksyczną, czyli mobilizującą układ immunologiczny do działania – przez co pomagają w zarówno w profilaktyce i zapobieganiu, jak i w zwalczaniu wielu chorób. Oddziałują na białka szoku termicznego np. HSP70, przez co wybitnie przyspieszają regenerację i naprawę komórek i tkanek, co widoczne jest podczas leczenia poparzeń, odmrożeń, ran, rekonwalescencji po zabiegach. Jako peptydy sygnałowe działają na fibroblasty, zwiększając ich produkcje kolagenu – co istotne jest dla stanu wszystkich organów, które zbudowane jest z białka kolagenowego: od czubków paznokci, poprzez skórę, włosy, dziąsła, gałki oczne, na kościach i chrząstkach kończąc.

Peptydy z Biopeptide Complex wnikają do organizmu w około 90%.

Wiemy, że badania nad wpływem i znaczeniem peptydów na zdrowie są obecnie w rozkwicie. Co szczególnie zwraca Pana uwagę jako lekarza i naukowca?

Spektrum działania peptydów rzeczywiście oszałamia i niesie spore nadzieje. Obserwuje się na przykład działanie uaktywniające i regulujące niektóre geny, jak np. w cukrzycy. Niektóre są modyfikatorami odpowiedzi biologicznej organizmu, czyli działają na układ immunologiczny, podnosząc jego sprawność. W przypadku nowotworów wykazują działanie stabilizujące poziom albumin.

Badania na hodowlach komórkowych oraz liczne doniesienia
pacjentów wykazały, że nasze peptydy ze skór ryb pobudzają
ponadto aktywność białek HSP, przez co wybitnie przyspieszają
regenerację i naprawę komórek oraz tkanek.

A jak się mają peptydy naturalnego pochodzenia, jak te w Biopeptide Complex do peptydów wytworzonych syntetycznie?

Najistotniejsza różnica i przewaga naturalnych nad syntetycznymi jest taka, że peptydy pochodzenia naturalnego działają w sposób bardziej fizjologiczny na procesy regulacji niż peptydy syntetyczne. Natomiast rozmiar i zakres stymulacji działania np. przeciwzapalnego peptydów naturalnych są ściśle zależne od potrzeb organizmu w danej chwili. Peptydy służą tak istotnej kwestii jak przywrócenie zaburzonej homeostazy poprzez uaktywnianie tylko tych szlaków metabolicznych, które są w danej chwili niezbędne, co zapewnia właśnie ich naturalna specyfika. Dlatego tak korzystne dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji jest stałe, profilaktyczne przyjmowanie preparatów z aktywnymi biologicznie, naturalnymi peptydami w Biopeptide Complex.

W przypadku nowotworów nasze peptydy
wykazują działanie stabilizującepoziom albumin.

Badania i prace naukowe nt. Peptydów kolagenu rybiego

Badania wykazały, że Biopeptide Complex zawiera między innymi cały rodzinę wyszczególnionych poniżej aminokwasów oraz znaczącą liczbę peptydów.

Jak widać powyżej, skład Biopeptide Complex jest wyjątkowo bogaty i absolutnie niepowtarzalny. Jednakże poza składem bardzo istotne znaczenie ma również technologia pozyskiwania, która przekłada się na skuteczność preparatów zawierających Biopeptide Complex. Nasze badania, jak również tysiące doniesień z całego świata pokazują, że Biopeptide Complex ma szansę stać się jednym z najskuteczniejszych narzędzi przeciwstarzeniowych na świecie. Zatem peptydy w kosmetykach z pewnością zdają egzamin.

Efekty stosowania peptydów

Biopeptide Complex – szerokie spektrum zastosowania:
kosmetologia / rehabilitacja / regeneracja / odżywianie prozdrowo tne / profilaktyka

Peptydy w kosmetykach i suplementach diety

Peptydy w kosmetykach

Efekty kosmetyczne i dermatologiczne po trzech miesiącach kuracji preparatami z Biopeptide Complex.

Peptydy w kosmetykach

Peptydy w kosmetykach

Peptydy w kosmetykach

Peptydy w kosmetykach

Peptydy w kosmetykach - certyfikaty

 

Peptydy w suplementach Nutrivi

 

peptydy w kosmetykach larens