Dlaczego śluz ślimaka? Ślimak ślimaka jako agent piękna? Niewiarygodne, tak! Śluz ślimaka w kosmetyce był stosowany w medycynie przez wieki i przeważał w tradycyjnych lekach. Już Hipokrates przepisał zmiażdżone ślimaki w ramach leczenia zapalenia skóry. XVIII-wieczny przepis Hirsta na wodę z ślimaków został wykorzystany do złagodzenia konsumpcji i innych środków na kaszel i flegmę. W tradycyjnych włoskich terapiach praktykowano połykanie całych żywych ślimaków w leczeniu zapalenia żołądka i wrzodów oraz stosowanie szlamu w leczeniu zapalenia skóry, stanów zapalnych, zrogowacenia, brodawek i trądziku.

Większość tych odniesień do ślimaków jako lekarstwa jest dość niejasna. Więc skąd w końcu używamy śluzu ślimaka jako nowoczesnego elementu do pielęgnacji skóry? Najwyraźniej wszystko zaczęło się, gdy chilijscy hodowcy ślimaków, którzy sprzedali swoje ślimaki francuskim za escargots zauważyli, że ich skóra szybko się zagoiła i była wyraźnie gładsza. Eureka! Powstała nowa branża zbierająca śluz ślimaka do celów kosmetycznych. To nagłe zainteresowanie śluzem ślimaka zachęciło do światowej ekspansji Heliciculture.

Śluz ślimaka w kosmetyce

Badania śluzu ślimakowego
Starzenie się skóry wynika z czynników, które obejmują ekspozycję na światło słoneczne, genetykę i wiek. Pojawia się na naszych biednych ciałach i twarzy jako zmarszczki, obwisłości i niemożności uleczenia. Chociaż kolagen i elastyna nadają skórze siłę, z czasem ulegają degeneracji powodując kruchy i stary wygląd skóry. Wiele czynników może wpływać na regenerację skóry co jest procesem ograniczonym przez starzenie się skóry. Wiele firm farmaceutycznych opracowało programy mające na celu identyfikację naturalnych składników, które mogą promować odnowę skóry. Naukowcy odkryli, że między innymi w wielu kosmetykach powinny znaleźć się ślimaki ponieważ „Wydzielają duże ilości substancji śluzowych jako reakcję obronną w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem.” Dodatkowo ślimaki nie wykazują infekcji skóry. Odkrycia te skierowały badaczy do „możliwości wykorzystania tego sekretu jako możliwości leczenia chorób skóry”. Odkryli, że śluz ślimaka promuje substancje niezbędne do gojenia się ran i plastyczności tkanek, a także redukuje uszkodzenia ran i blizny. I z tychże powodów śluz ślimaka w kosmetyce stał się nieodzownym składnikiem.

Salon kliniczny w Tokio w Japonii utworzony w 2013 roku jest uważany za pierwsze takie miejsce oferujące „maseczki – ślimaki”. Zasadniczo technika ta polegała na umieszczeniu żywych ślimaków na twarzy i umożliwieniu im wędrowania. Koncepcja polegała na tym, że śluz wytwarzany przez ślimaki nawilża oraz usuwa martwy naskórek i regeneruje komórki skóry pomagając tym samym w naprawie uszkodzeń skóry. Od tego czasu maseczki ślimaków są oferowane na całym świecie i zyskały pewien stopień akceptowalności. To powiedziawszy wiele z nas wzdryga się na myśl o ślimakach krążących po naszej twarzy pozostawiając za sobą ślady szlamu.

Bardziej smaczne zabiegi spa, które nie wymagają obecności żywych zwierząt wędrujących po Twojej twarzy są również obfite. W rzeczywistości istnieją twierdzenia, że ponieważ śluz ślimaka jest w większości wodą musi być stosowany w większej koncentracji niż zwierzęta mogłyby produkować.

Oprócz zabiegów spa, istnieje wiele produktów kosmetycznych, które zawierają śluz ślimaka jako główny składnik. Filtrat ślimaka jak nazywa się w przemyśle kosmetycznym zawiera wiele elementów i składników odżywczych, które są korzystne dla skóry. Szlam stosowany w produktach kosmetycznych jest stężany i oczyszczany w procesie filtracji, a więc monomeru filtratu. Zatem widzimy, że śluz ślimaka w kosmetyce nie bez powodu jest korzystnie wpływającym elementem na zdrowie naszej skóry.

Śluz ślimaka w kosmetyce

Jakie są zalety śluzu ślimaka?
Jeśli o śluzie śluzu mówi się dużo, wiąże się to z jego wyjątkowymi właściwościami nawilżającymi i naprawczymi. Po jego dotyku skóra jest odżywiona i zmiękczona. Ślimak śluzu zawiera kwas glikolowy, który może pomóc komórkom w produkcji kolagenu i elastyny. Może rozjaśnić i zmiękczyć skórę, ponieważ ma działanie eksfoliacji, które oczyszcza skórę z martwych komórek skóry. Regularne stosowanie kwasu glikolowego może również rozjaśnić odcienie skóry. Zawartość kwasu hialuronowego w śluzie ślimaka może nawilżyć skórę. W rzeczywistości twoje własne ciało może produkować kwas hialuronowy naturalnie, ale wraz z wiekiem ilość ta będzie się zmniejszać, gdy twoje ciało potrzebuje więcej kwasu hialuronowego. Trzeba powiedzieć, że śluz ślimaka naturalnie zawiera kilka składników o szczególnym znaczeniu dla naszej skóry:

Alantoina, która ma działanie regeneracyjne: może naprawiać tkanki naskórka, które skutecznie zwalczają trądzik i inne problemy skórne, łagodzą oparzenia itp.

Kolagen naturalny, który zapewnia lepszą odporność i szybkie gojenie się na skórze.

Elastyna, która jak sama nazwa wskazuje, jest czynnikiem elastyczności: walczy z pojawieniem się zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry oraz rozstępów.

Kwas glikolowy, który poprawia wygląd skóry, sprawia, że jest jaśniejsza.

Witaminy A i C, które towarzyszą nawilżeniu skóry, gwarantując efektowny wygląd.

Śluz ślimaka w kosmetyce

Śluz ślimaka w kosmetyce właściwości:

1. Śluz ślimaka (lub jego nazwa kosmetyczna, filtrat ślimaka) jest wypełniony substancjami odżywczymi takimi jak kwas hialuronowy, glikoproteina, proteoglikany oraz peptydy przeciwdrobnoustrojowe i miedziowe, które są powszechnie stosowane w produktach kosmetycznych i okazały się korzystne dla skóry. Elementy te pomagają chronić skórę ślimaka przed uszkodzeniem, infekcją, wysuszeniem i promieniami UV.

2. Ślimak ślimaka zawiera 91-98% wody. Śluz jest kilkakrotnie filtrowany w celu zwiększenia jego stężenia i zapewnienia jego czystości. Niektóre produkty śluzowe ślimaków twierdzą, że zawierają aż 97% przesączu z sepii. Jednak przy poszukiwaniu dobrego produktu należy również uwzględnić konsystencję i jakość śluzu ślimaka.

3. Śluz kosmetyczny ślimaka jest zwykle zbierany z laboratoryjnych wspólnych ślimaków ogrodowych lub Cornu Aspersum (wcześniej Helix Aspersa), który jest uważany za szkodnika rolniczego.

4. Śluz jest najlepiej znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych. Pomaga stymulować powstawanie kolagenu i elastyny, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, łagodzi skórę, naprawia uszkodzone tkanki i przywraca nawodnienie. Może być stosowany w leczeniu suchej skóry, zmarszczek i rozstępów, trądziku i trądziku różowatego, plam starczych, oparzeń, blizn, brzytwy, a nawet płaskich brodawek.

5. Filtrat sekrecji ślimaka jest szeroko stosowany w koreańskich produktach kosmetycznych takich jak serum, maseczki na twarz, nawilżające i płowiejące kremy. Większość produktów nie jest tak mrożona i lepka jak ci się wydaje. Większość z nich ma neutralny wygląd, zapach i teksturę.

6. Uzdrowiska ślimaków są dość popularne w Tajlandii i dotarły do wielkich azjatyckich krajów takich jak Japonia i Korea. Podczas sesji spa żywe ślimaki są umieszczane na twarzy klienta i pozostawione do ślizgania się.

7. Pamiętaj, że ślimaki używane w odpowiedzialnym centrum spa lub w produktach kosmetycznych są profesjonalnie uprawiane, a śluz ślimaka jest profesjonalnie oczyszczony podczas gdy te w ogrodzie na podwórku nie są.

8. Stosowanie śluzu ślimakowego do piękna pochodzi z czasów starożytnej Grecji gdzie słynny lekarz Hipokrates rzekomo przepisał zmiażdżone ślimaki i kwaśne mleko, aby leczyć stany zapalne. Stosowanie kremów ślimakowych zaczęło się niedawno, gdy chilijscy rolnicy, którzy zajmowali się ślimakami na rynku francuskim, zauważyli, że ich skóra była wyraźnie gładsza.

9. Zaleca się, aby rozpocząć od niewielkiej ilości produktu śluzu ślimaka na określonym obszarze skóry w celu sprawdzenia alergii. Śluz ślimaka jest przecież czymś na co twoja skóra nie mogła się natknąć. Zaleca się również, aby nadal korzystać z produktu przez co najmniej dwa tygodnie, aby uzyskać pełne korzyści.

Śluz ślimaka w kosmetyce – kosmetyki ekologiczne marki Bio Snail

Bio snail śluz ślimaka w kosmetyce