Nowe odmiany nemezji z serii Maritana szczycą się dużymi przepięknymi kwiatami w najrozmaitszych kolorach. Roślina ta zwykle dorasta do 30-40 cm wysokości. Nemezja Maritana Scented Lady chociażby charakteryzuje się chociażby biało i atramentowymi płatkami kwiatu, zaś znamię znacząco odróżnia się od nich kolorem żółtym. Ich rozgałęzione, kanciaste łodygi i drobne, ząbkowane liście zebrane są w luźne grona.

Odmiany z serii Maritana kwitną zazwyczaj od czerwca do sierpnia. Aby nemezja maritana rosła na jak na przysłowiowych drożdżach zaleca się utrzymać glebę w odpowiedniej wilgotności. Przy czym gleba powinna być dobrze przepuszczalna i lekko kwaśna. Stanowisko dla naszej rośliny powinno być słoneczne między innymi dlatego żeby nasza nemezja pięknie się wybarwiła. Jeśli nie dopuścimy ponadto do czasowego braku wody w dni bardzo ciepłe i słoneczne to możemy być pewni że kwiaty będą nam się rozwijać na bieżąco, a sam krzew będzie wyglądać zjawiskowo. Aby dodatkowo promować krzepki wzrost należy przycinać rosnące łodygi. Nemezja jest rośliną, która swobodnie może zająć się początkujący ogrodnik gdyż nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do głównych zadań należy dostarczanie wody w odpowiedniej ilości i usuwanie wszelkich chwastów. W czasie większych suszy zwiększyć podlewanie i ewentualnie uzupełnić siły rośliny nawozem do roślin kwitnących.

Nemezja Maritana jest doskonałym wyborem do zasadzenia na rabatach i skalniakach. Dobrym pomysłem jest tez wygospodarowanie większej przestrzeni w naszym ogródku tak aby zasadzić nemezję w grupie. Jeśli posiadacie jakiś murek czy też wyłom to również tam spełni ta roślina swoje zadanie. Nemesia Maritana to gatunek, który jak większość kwiatów nadaje się do nasadzeń w donicach na tarasie.

Nemesia Maritana i jej odmiany:

Nemezja maritana Blueberry Ripple

Nemesia maritana Blueberry Ripple

Nemezja maritana Blueberry Ripple

Nemezja maritana Roseanna Girl

Nemesia maritana Roseanna Girl

Nemezja maritana Roseanna Girl

Nemezja maritana Scented Lady

Nemesia maritana Scented Lady

Nemezja maritana Scented Lady

Nemesia maritana Sweet Lady

Nemezja maritana Sweet Lady

Nemesia maritana Vanilla Lady

Nemezja maritana Vanilla Lady

Nemesia maritana White Lagoon

Nemezja maritana White Lagoon