Toksyny w organizmie. Jak się ich pozbyć? O to jest pytanie. Wrogiem naszych organizmów są nie tylko pasożyty i drobnoustroje, ale także chemia obecna we wszystkim, co jemy, co wdychamy, czym się upiększamy. Bezkrytycznie nabywając naszpikowane nią towary, doprowadziliśmy do sytuacji, nad która nie mamy już kontroli. W naszych organizmach znajduje się dziś ok. 500 różnych substancji chemicznych, których nie było w organizmach naszych przodków. Nie znamy ani ich bezpośredniego oddziaływania, ani reakcji, w jakie mogą wchodzić. Nie wiemy tez, jakie będą konsekwencje ich używania dla przyszłych pokoleń. Mimo to nie ma w naszej kulturze tradycji kuracji oczyszczających, a jeśli już decydujemy się na takie zabiegi, to z błędnym przekonaniem, ze jedna dwutygodniowa kuracja zapewni nam zdrowie i czystość na zawsze. Tak jednak nie jest. To tak jakbyśmy po jednokrotnym umyciu rak zawsze mieli je czyste. Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości.

Zadbaj o filtry Twojego organizmu

Każdy często myje ręce, czyści zęby, bierze gorącą kąpiel, a chwilowe niedoskonałości w higienie przykrywa mgiełka dezodorantu. Tymczasem ostry zapach potu czy nieświeży oddech mogą pochodzić ze złogów i toksyn zalegających w wątrobie czy w nerkach. Spróbuj je oczyścić, a poczujesz się świeższy i pełen energii. Zanieczyszczone środowisko, chemia wszechobecna w żywości, kosmetykach i odzieży to gra w rosyjską ruletkę o własne zdrowie i życie. Tej gry nie można już dziś uniknąć, ale można zwiększyć szanse wygranej. Zrób to, zanim będzie za późno.

Czy wiesz, że:

 1. Nieoczyszczone jelita to nie tylko problemy z trawieniem i wydalaniem, lecz także przyczyna otyłości i wzdęć, niedożywienia innych organów wewnętrznych, w tym serca i mózgu.

 2. Nieoczyszczona wątroba to nie tylko problemy z trawieniem i systemem obronnym, lecz także zaburzenia krążenia, zanieczyszczenie krwi, dolegliwości zatok, zły stan cery, osłabione ścięgna, dolegliwości związane z oczami.

 3. Nieoczyszczone nerki to nie tylko problemy z oddawaniem moczu i równowaga kwasowo-zasadowa, lecz także niekorzystny wpływ na ciśnienie krwi, zatrzymywanie płynów ustrojowych. Według tradycyjnej medycyny chińskiej nerki maja związek ze słuchem, prawidłowym funkcjonowaniem stawów, jakością kości, szpiku, zębów i włosów.

Toksyny w organizmie. Jak się ich pozbyć?

Toksyny w organizmie i program jego oczyszczania

Po latach prób i doświadczeń toksyny w organizmie usuwam za pomocą skomponowanych 3 programów kuracji: oczyszczanie jelit, wątroby i nerek. Z moich obserwacji wynika, ze najsłuszniej jest przeprowadzać je w następującej kolejności:

 1. Pierwsze oczyszczanie jelit (17 dni).

 2. Oczyszczanie wątroby (2 dni).

 3. Drugie oczyszczanie jelit.

 1. Oczyszczanie nerek (9 tygodni).

 1. Trzecie oczyszczanie jelit.

Efekty oczyszczania

 1. Kuracja na jelita przynosi poprawę perystaltyki, usuniecie szkodliwych bakterii, pasożytów i grzybów (np. Candida albicans ) oraz toksyn i złogów. Prowadzi to do lepszego wchłaniania witamin i minerałów, przyspieszenia przemiany materii, poprawy sylwetki i podwyższenia energii.

 2. Kuracja na wątrobę pozwala pozbyć się kamieni żółciowych, wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, neutralizacje (m.in. krwi) oraz usprawnienie trawienia. Ponadto wzmacnia system immunologiczny, poprawia wygląd cery i sylwetki.

 3. Kuracja na nerki pomaga uwolnić organizm od złogów i kamieni, przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, przyspieszyć wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Reguluje ciśnienie tętnicze krwi i poziom płynów ustrojowych oraz wpływa korzystnie na układ kostny.

Dokładny opis poszczególnych etapów kuracji i składników niezbednych do ich przeprowadzenia znajduje sie w mojej ksiazce pt. „Skuteczne kuracje oczyszczajace”. Zapraszam tez do obejrzenia na YouTube NTV wywiadu pt. „Oczyszczajace kuracje – Liliann Elmborg”.

Źródło: Liliann Kristinn Elmborg –autorka książek o dietach i efektywnych kuracjach oczyszczających organizm: „Skuteczne kuracje oczyszczające”, „Do zdrowia bez tabletek”, „Sekrety kuracji oczyszczających”. Od 18 lat prowadzi własną firmę Medi-Flowery.

Toksyny w organizmie. Jak się ich pozbyć?

Oto 4 zestawy kuracji oczyszczających