Orzeźwiające napoje na lato są nieodzownym elementem codziennej diety w upalne dni. Wraz ze wzrostem temperatury i wydłużaniem się dni, podejmowanie odpowiednich kroków w celu zachowania spokoju i odświeżenia jest kluczem do dobrego samopoczucia. Istnieje kilka prostych sposobów na zachowanie spokoju, ale pomyśleliśmy, że zaproponujemy bardziej kreatywne rozwiązania w sezonie letnim.

Niżej przedstawione receptury inspirowane herbatami Pukka Herbs uzupełnione są dodatkowo bardziej orzeźwiającymi ziołami Matki Natury. Pomogą ci pokonać ciepło, zachować spokój i chłód, a twoi przyjaciele będą prosić o te pyszne przepisy przez całe lato.

Niezwykle dziki brylantowy napój
Ten bajeczny, musujący koktajl pozwala dziko błyszczeć. Napełniony suplementem Pukka Herbs „Supreme Matcha Green” i słodką mieszanką Three Licorice, jest to idealny napój do zabawy z przyjaciółmi. Orzeźwiające napoje na lato powinny być nieodzownym elementem uzupełnienia płynów przez każdą osobę.

Jak go zrobić?
1. Przykryj torebki z herbatą w 750 ml świeżo przegotowanej przefiltrowanej wody
2. Pozostaw do zaparzenia przez 15 minut w zadaszonym pojemniku
3. Odcedź i pozostaw do ostygnięcia do temperatury pokojowej, następnie wstaw do lodówki na 15 minut
4. Włóż liście mięty do brązowego cukru i dodaj jeden lub dwa liście do każdej szklanki.
5. Napełnij do połowy każdą szklankę herbatą, a następnie dodaj kieliszek rumu do każdej szklanki, a następnie uzupełnij ją Prosecco.

Zimny napar Clean Matcha Green
Stworzyliśmy te proste receptury na zimno, abyś mógł cieszyć się korzyściami naszych herbat Matcha w nowy, orzeźwiający sposób. Nasz zimny napój Clean Matcha Green jest idealnym towarzyszem podróży do zdrowia, z energetyzującą matcha i przyjemnie ostrą cytryną dla ostatecznego wiosennego porządku.

Jak go zrobić?
1. Umieść cztery torebki czystej herbaty Matcha Green Pukka w litrze świeżo przegotowanej wody i pozostaw do ostygnięcia, usuwając torebki po 15 minutach.
2. Po ochłodzeniu umieść pojemnik w lodówce na noc.
3. Rano wyjmij zimny napar z lodówki.
4. Dodaj lód i inne smaczne dodatki – polecamy tę mieszankę z plasterkami cytryny i miodem.

Letni brylant Blacklurrant Beauty
Czy w cieplejszych miesiącach można cieszyć się ulubionymi orzeźwiającymi herbatami Pukka z lodem? Nasz brylantowy krem z czarnej porzeczki to idealny owocowy napój chłodzący do cieszenia się w letnim słońcem.

Jak go zrobić?
1. Zaparz 4 torebki herbaty Pukka Herbs Blackcurrant Beauty w 400 ml świeżo przegotowanej wody i pozostaw do ostygnięcia
2. Po 15 minutach wyjmij torebki z herbatą i wstaw do lodówki na noc
3. Rano wyjmij zimny napar z lodówki i wlej do dzbana
4. Dodaj zimny sok żurawinowy i wodę gazowaną
5. Pokrój limonki na ćwiartki, wyciśnij sok do mikstury, a następnie wrzuć limonki do dzbana
6. Dodaj garść czarnych porzeczek i dobrze wymieszaj
Napój powinno się serwować schładzany lodem.

Zimny napar Mint Matcha Green
Energetyzujący napój zimny Mint Matcha Green to idealny napój do cieszenia się w cieplejsze dni. Jest niczym innym tylko orzeźwiającą i wzmacniającą mieszanką.

Jak go zrobić?
1. Umieść cztery torebki herbaty Pukka Mint Matcha Green w litrze świeżo przegotowanej wody i pozostaw do ostygnięcia, usuwając torebki po 15 minutach.
2. Po ochłodzeniu umieść pojemnik z naparem w lodówce na noc.
3. Rano wyjmij zimny napar z lodówki.
4. Dodaj lód i inne smakowite wykończenia – z tą mieszanką zalecamy garść świeżych liści mięty.

Orzeźwiające napoje na lato

Lemoniada Turmeric Gold
Turmeric czyli wszystkim znana kurkuma to jeden z ziołowych superbohaterów Pukki, mieszamy tę super-przyprawę z owocami cytrynowymi, aromatycznym kardamonem i całymi liśćmi zielonej herbaty, aby stworzyć naszą Turmeric Gold tea. Ta orzeźwiająca lemoniada to świetny sposób, aby cieszyć się wspaniałymi korzyściami kurkumy w letnich miesiącach.

Jak go zrobić?
1. Zaparz 4 torebki herbaty ziółek Pukka Herbs w 1 litrze świeżo przegotowanej wody i pozostaw do ostygnięcia
2. Po 15 minutach wyjmij torebki z herbatą i wstaw do lodówki na noc
3. Rano wyjmij zimny napar z lodówki i wlej do szklanego dzbana
4. Wyciśnij sok z 3 cytryn i 2 czerwonych pomarańczy do dzbana
5. Dodaj preferowany środek słodzący do smaku i dobrze wymieszaj
6. Udekoruj plasterkami pozostałej cytryny i czerwonej pomarańczy
Podawaj schłodzone na lodzie.

Orzeźwiające napoje na lato są naturalnym uzupełnieniem wszelkich potrzebnych organizmowi składników mineralnych oraz witamin. Idealnym wyborem dla naszych napoi jest poza przegotowaną wodą wysoce zmineralizowana woda, której jeśli nie mamy pod dostatkiem to możemy sobie poradzić w inny sposób. Często dosypując choć jedną grudkę soli. Te napoje to doskonała alternatywa na dla gazowanych, pełnych barwników i sztucznych konserwantów produktów sklepowych typu oranżada lub cola. Orzeźwiające napoje na lato, a raczej herbaty to ich stworzenia zakupicie Państwo w naszym sklepie biosna.pl.

Przepisy przetłumaczone częściowo ze strony https://www.pukkaherbs.com/your-wellbeing/blog/2017/07/10-delicious-pukka-infused-recipes-to-help-you-beat-the-summer-heat/