Jak dobrać podkład do twarzy? Wiele kobiet ma problem z doborem podkładu odpowiedniego do rodzaju swojej cery, a także do jej kolorytu. Warto przyjrzeć się tej kwestii, bowiem źle dobrany podkład wyrządza nam więcej szkód niż się wydaje. Może dodać nam lat, sprawić że cera będzie wyglądała niezdrowo, będziemy wyglądały na zaniedbane.

Po pierwsze musimy ocenić swój typ kolorystyczny. Ważne jest, żeby zdać sobie sprawę czy nasza skóra ma więcej ciepłych czy chłodnych pigmentów. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego ocenić samodzielnie (a wiele osób tego nie potrafi) warto skorzystać z usług profesjonalnego kolorysty (dobra wizażystka też będzie pomocna). Możemy też poeksperymentować. Wypróbujmy kilku podkładów w różnych odcieniach, takich, w których dominują np. pigmenty żółte i różowe i sprawdźmy jak wyglądają na naszej skórze. W takiej sytuacji istotne jest, żeby nałożyć podkład mniej więcej na linii żuchwy. Następnie odczekajmy kilka – kilkanaście minut. Wiele podkładów utlenia się i zmienia kolor po nałożeniu na skórę. Odcień, który uzyskamy nie powinien odznaczać się od szyi. Nawet jeśli nasza twarz będzie na przykład bardziej zaczerwieniona, dążymy do tego aby uzyskać efekt jednolitości z szyją, na którą najczęściej nie aplikujemy kosmetyków kolorowych.

Jak dobrać podkład do twarzy?

 

Gdy udało nam się znaleźć idealny dla siebie kolor jesteśmy dopiero w połowie drogi. Podkład ma się na naszej twarzy dobrze trzymać i wyglądać jak nasza druga skóra. Dlatego musimy określić czy jesteśmy posiadaczkami cery normalnej, tłustej, suchej czy mieszanej, czy mamy skłonność do trądziku, czy nasza skóra ma tendencje do łuszczenia, itp.

Jeśli mamy skórę suchą warto, żebyśmy rozejrzały się za produktami przeznaczonymi specjalnie dla takiej skóry. Dobrze w takim przypadku sprawdzą się podkłady nawilżające czy rozświetlające. Dla skóry suchej wybierajmy raczej produkty o konsystencji płynnej, żeby dodatkowo jej nie przesuszyć. Pamiętajmy również o porządnym nawilżeniu przed zrobieniem makijażu. Podkłady przeznaczone dla cery suchej sprzedawane są najczęściej jako nadające się również do cery normalnej.

Gdy mamy cerę tłustą lub mieszaną szukajmy podkładów z właściwościami matującymi (pochłaniającymi nadmiar sebum). Uważajmy na kosmetyki dające efekt nawilżenia i rozświetlenia. U nas po upływie niedługiego czasu dadzą efekty nadmiernie przetłuszczonej, czasem wręcz naoliwionej skóry. Skóra tłusta i mieszana jak każda potrzebuje nawilżenia, nie pomijajmy więc tego kroku. W przypadku tego typu cery konieczne jest przypudrowanie podkładu pudrem sypkim o właściwościach matujących (pomaga utrwalić makijaż). Sam podkład bowiem często nie wystarcza. Zatem jak dobrać podkład do twarzy nie jest w cale tak prostym zadaniem.

 

Jaki wybrać podkład do twarzy?

 

Naturalne podkłady do twarzy w atrakcyjnej i dużej ofercie znajdziecie Państwo na naszym sklepie ekologicznym.

Jak dobrać podkład do twarzy

Jaki dobrać podkład do twarzy