Wzrok odgrywa niezmiernie ważną role w naszym życiu. Wraz z wiekiem osłabia się, dodatkowo niekorzystnie na nasze oczy działają czynniki zewnętrzne, między innymi zbyt długa praca przy komputerze, telewizja, promieniowanie UV, sztuczne oświetlenie, nieodpowiednia dieta, zbyt wiele kawy, herbaty, alkohol, papierosy, stres. Ratunkiem dla zmęczonych oczu jest luteina naturalna.

Luteina (E161b) to związek organiczny, który należy do ksantofili (podgrupa karotenoidów). To naturalny, żółty barwnik roślin. Szczególnie możemy to zaobserwować jesienią, gdy liście zmieniają swój kolor na żółty. Luteinę zawiera między innymi: kwiat nagietka, kwiat słonecznika, pokrzywa, lucerna. Niestety nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować luteiny. Produkty bogate w ten składnik ratujący nasz wzrok znajdziemy w warzywach i owocach. Dobrym źródłem luteiny są: jarmuż, szpinak, zielony groszek, brokuły, sałata, cukinia, marchew, fasolka szparagowa, dynia, kukurydza, zielona papryka, koper, pietruszka, jeżyny, kiwi, pomarańcze, nektarynki, brzoskwinie.

Luteina naturalna

Niedobór luteiny prowadzi często do zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) i do zaćmy. Badania dowodzą, że po 2020 roku około 7,5 mln ludzi starszych może stracić wzrok w wyniku zwyrodnienia plamki żółtej (AMD). To choroba osób po 50 roku życia. Dzienna dawka luteiny w celu ochrony przed AMD to 6mg. Choroba objawia się zmniejszeniem ostrości, mroczkami, zniekształceniem obrazów i kolorów. W Polsce rocznie zapada na AMD 20 tys. osób. Osoby zagrożone genetycznie jaskrą i zaćmą, osoby prowadzące niehigieniczny tryb życia, przy diecie ubogiej w owoce i warzywa, osoby pracujące przy komputerze powinny profilaktycznie zażywać luteinę. Retinopatia cukrzycowa i nadciśnieniowa,alergiczne zapalenie spojówek, to również wskazanie do zażywania luteiny.

Ciekawostką jest fakt, że luteina naturalna nie tylko ratuje nasz wzrok, dodatkowo wpływa pozytywnie na naszą skórę, uelastycznia ją i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Zbyt duże spożycie luteiny objawia się brązowieniem skóry. Ponieważ nasza dieta bywa uboga w warzywa i owoce i nie zawsze mamy pewność, że dostarczamy do organizmu odpowiednią dawkę luteiny, warto sięgnąć po sprawdzone suplementy diety.

Naturalny suplement diety jakim jest LUTEINA PLUS VIRIDIAN zawiera w swoim składzie 10 mg luteiny pozyskiwanej z nagietka. Dodatkowo preparat zawiera beta-karoten, ekstrakt z borówki, likopen, flawonoidy, witaminy i minerały. Beta karoten zwalcza tzw. kurzą ślepotę, czyli niedowidzenie zmierzchowe. Borówka zawiera antocyjany, które polepszają widzenie nocą. Suplement zawiera również wyciąg z kory sosny śródziemnomorskiej, która wzmacnia naczynia krwionośne oka.

„Oczy są zwierciadłem duszy”, są naszym oknem na świat. Dbamy o siebie, a często zapominamy o naszych oczach zmęczonych, nadwyrężonych pracą. Komputer, telefon, smartfon, tablet, telewizor, klimatyzacja, sztuczne oświetlenie, promieniowanie UV, zła dieta, stres, zbyt mała ilość snu, wszystko to męczy nasze oczy i prowadzi do wielu poważnych dolegliwości i chorób. Nasz wzrok w naszych rękach. Odpowiedzią jest luteina naturalna.

Luteina naturalna