Jak dbać o dłonie i paznokcie? Wygląd naszych dłoni zależy od wieku, rodzaju wykonywanej pracy oraz od uwarunkowań genetycznych. Piękne dłonie powinny być przede wszystkim zadbane i odpowiednio pielęgnowane. Aby dłonie nie zdradzały naszego wieku, powinnyśmy stosować się do kilku prostych zasad, które pomogą nam cieszyć się ładnymi dłońmi na długie lata. Naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci to podstawa codziennego dobrego samopoczucia do którego przyczyniają się w głównej mierze naturalne kosmetyki stosowane do ich pielęgnacji.

1. Odpowiednia naturalna pielęgnacja dłoni
To najważniejszy punkt na drodze do pięknych dłoni. O dłonie musimy dbać systematycznie dobierając kosmetyki odpowiednie do wieku i potrzeb. W codziennym rytuale dbania o dłonie najważniejszym kosmetykiem jest krem do rąk. Firmy kosmetyczne mają w swojej ofercie przeróżne kremy, które mogą w znaczący sposób pomóc w pielęgnacji naszych dłoni. Dzięki coraz to nowszym badaniom skład tych kosmetyków jest coraz lepszy, wzbogacany m. in. o witaminy, kwasy i naturalne wyciągi z roślin i owoców. Przykładowo jeśli zależy nam na dogłębnym nawilżeniu, szukajmy kremów zawierających witaminę E. Jeśli chcemy pozbyć się nieestetycznych przebarwień lub plamek poszukajmy kosmetyków z witaminą C. Kremy wzbogacone o glicerynę dodadzą naszym dłoniom zaś gładkości, a te z kwasem hialuronowym uchronią przed szybkim starzeniem i wiotczeniem skóry. Niezależnie jaki kosmetyk wybierzemy, pamiętajmy o systematyczności w jego stosowaniu. Nasze dłonie są narażone na niekorzystne środowisko praktycznie przez cały dzień i przez cały rok, dlatego nie możemy zapominać o ich pielęgnacji lub stosować ją tylko okazjonalnie. Jeśli mimo takiej codziennej pielęgnacji nasze dłonie mimo to są przesuszone i popękane, raz w miesiącu starajmy się zastosować specjalną maskę na dłonie. Najlepsza będzie taka z parafiną, którą ma wyjątkowe właściwości odżywcze, zmiękczające i wygładzające. Możemy też wybrać dostępne w drogeriach maseczki do stosowania na noc, które też przynoszą świetne rezultaty. Ponadto salony SPA mają w swojej ofercie specjalne zabiegi na dłonie, z których też warto skorzystać szczególnie w tych miesiącach kiedy nasze dłonie są szczególnie narażone na takie czynniki jaki zimno, wiatr czy przesuszone powietrze klimatyzacji.

Naturalna pielęgnacja dłoni

2. Szanujmy nasze dłonie
Drugim krokiem niezbędnym do tego, aby długo cieszyć się zadbanymi dłońmi jest odpowiednie wykonywanie prac domowych. Na nic zda się stosowanie kosmetyków, jeśli na co dzień będziemy nasze ręce źle traktować. Pamiętajmy więc, aby te prace domowe które wykonujemy z użyciem wody i różnych detergentów, jak mycie naczyń, okien, podłóg zawsze wykonywać w rękawicach ochronnych. Nie zapominajmy o nich też pracując w kuchni, np. obierając warzywa, szczególnie te które mogą odbarwić naszą skórę. Naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci powinna

3. Gimnastyka
Często zapominanym krokiem do pięknych dłoni jest ich gimnastyka. Nie oszukujmy się. Piękne dłonie muszą być jędrne i bez śladów opuchlizny. Przykładowo, gdy podczas upałów nasze dłonie często puchną starajmy się wykonać proste ćwiczenie polegające na uniesieniu rąk do góry i poruszaniu palcami tak, jakbyśmy chcieli wkręcić żarówki. Takie ćwiczenie odpręży nasze dłonie i ręce, polepszy się ukrwienie i też opuchlizna powinna się zmniejszyć. Jeśli nie mamy problemów z opuchlizną, starajmy się mimo to ćwiczyć nasze dłonie wykonując np. ruch podobny do grania na pianinie. To proste ćwiczenie pomoże dłużej cieszyć się nam zgrabnymi i smukłymi dłońmi.

Naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci

Jeśli naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci to oczywiście tylko produktami jak najbardziej naturalnymi nie posiadającymi chemicznych dodatków.

Larens Nails & More Repair MaskNaturalna pielęgnacja dłoni i paznokci