Naturalna pielęgnacja włosów już od pradziejów była elementem, o którym dba każda praktycznie kobieta.

Twoja fryzura woła o pomstę do nieba ? Kupujesz coraz to nowsze szampony i odżywki, a Twoje włosy nadal nie zachwycają? Być może nie wiesz jak o nie dbać.

Każda z nas marzy o pięknych włosach, nie koniecznie długich bo krótka fryzura nadal może być kobieca. Ważne jest aby nasze pukle były zdrowe, a wtedy odwdzięczą się nam swoim wyglądem.

Pierwszym krokiem do świadomej pielęgnacji włosów, jest przeanalizowanie naszej codziennej stylizacji fryzury. Katowanie włosów prostownicą, lokówką oraz innymi urządzeniami emitującymi wysoką temperaturę nie jest dla nich zdrowe. Na nic się zdadzą zachwalane w reklamach drogie produkty termoochronne. Żaden z nich nie ochroni naszych włosów przed ciepłem emitowanym z urządzenia (nie wierzysz? spróbuj przejechać rozgrzaną prostownicą po źdźble trawy zabezpieczonym kosmetykiem, gwarantuje że nie będzie on wyglądał zbyt dobrze). Oczywiście nie można demonizować urządzeń do stylizacji. Użycie ich raz na jakiś czas, na większe wyjście nie zrobi nam ogromnej krzywdy.

Naturalna pielęgnacja włosów blond

Jak wiadomo trwała koloryzacja włosów, potrafi odmienić kobietę. Dobrze dobrany kolor może odmłodzić, wydobyć wiele atutów. Jednak wykonywana zbyt często i radykalnie, sieje spustoszenie na głowach. Staraj się, dać odpocząć swoim włosom, odrosty farbuj maksymalnie co miesiąc. Radykalne zmiany koloru lepiej pozostaw specjalistom. Próba stania się z czarnowłosej, platynową blondynką, w warunkach domowych może być tragiczna w skutkach.

Niewiele z nas wie, że włosy można przydzielić do poszczególnych typów. Nie tylko pod względem ich grubości czy skłonności do przetłuszczania. Na wygląd włosów duży wpływ ma ich porowatość. Kosmetyki naturalne tworzone obecnie przez wiele znanych i uznanych marek również mają rozmaite właściwości dzięki, którym odpowiednio zadbasz o zdrowie swoich włosów i skóry głowy.

Naturalna pielęgnacja włosów brązowych

Naturalna pielęgnacja włosów i trzy ich typy :

  • włosy wysokoporowate – charakteryzują się tym, że z wyglądu przypominają siano. Są suche, łamliwe, a wilgotne powietrze powoduje u nich puszenie. Są podatne na stylizację, jednak najdotkliwiej ją odczuwają. Ten typ włosów często posiadają osoby o kręconych włosach. Posiadaczki tego typu włosów powinny zaprzyjaźnić się z różnego typu olejami ( np. olejem winogronowym czy oliwą z oliwek). Olejowanie włosów przed myciem potrafi zdziałać cuda. Nasza fryzura podziękuje nam także, za dostarczanie w różnego typu maskach składników takich jak aloes, mocznik, miód czy gliceryna.
  • włosy średnio porowate – to typ stosunkowo niewymagający. Najczęściej mają go posiadaczki włosów naturalnie falowanych, lub te nie właściwie dbające o włosy. Pielęgnacja jest stosunkowo łatwa, nie potrzebują tak bogatych masek jak włosy wysokoporowate. Mogą delikatnie się puszyć, jednak odpowiednie kosmetyki szybko temu zapobiegną. Ich zaleta jest to, że nie reagują gwałtownie na zmiany kosmetyków, metodą prób i błędów można znaleźć pielęgnację dla nich odpowiednią. Włosy te polubią się np. z olejem arganowym i proteinami mlecznymi.
  • włosy niskoporowate – nie są zbyt podatne na stylizację, jednak są gładkie i zdrowo wyglądające. Są niestety oporne na farbowanie oraz trwałą, a także wszelkiego rodzaju upięcia. Mimo pięknego wyglądu, przy nie właściwej pielęgnacji łatwo je obciążyć. Zalecane są lekkie odżywki np. ziołowe, masło kakaowe i shea.

Pamiętaj o tym, że każde włosy mogą być piękne, trzeba tylko dobrze je obserwować !

Naturalna pielęgnacja włosów czarnych

Naturalna pielęgnacja włosów ekologicznymi produktami do włosów John Masters Organics

Naturalna pielęgnacja włosów szampon Naturalna pielęgnacja włosów odżywka Naturalna pielęgnacja włosów szampon