Chlorella jest niczym innym tylko glonem z gromady zielenic. Na całym świecie we wszystkich wodach słodkich i słonych zyje łącznie 23000 rodzajów alg. Występuje w środowisku wilgotnym i wodnym zarówno w wodzie słodkiej jaki i słonej. Najpowszechniej występującym gatunkiem jest oczywiście podobnie tytułowana chlorella zwyczajna (Chlorella vulgaris). Jest to jednokomórkowy glon o zazwyczaj zielonawej barwie, któremu to bowiem zawdzięczamy najlepsze składniki odżywcze dla naszego organizmu. W jego niezwykle szerokiej gamie składników znajdziemy witaminy, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, tak potrzebne organizmowi aminokwasy oraz wiele pierwiastków śladowych. Chlorella zawiera w sobie najwięcej chlorofilu ze wszystkich roślin na świecie. Niewątpliwie dzięki swoim właściwościom leczniczym, które objawiają się tym, że toksyny są gromadzone przez chlorelle, a następnie usuwane z organizmu. Stosowanie chlorelli w naszej codziennej diecie przyczynia się do profilaktyki zdrowotnej naszego organizmu, który jest ciągle dręczony coraz to nowszymi chorobami cywilizacyjnymi. Wspomaganie organizmu chlorellą na pewno przyczynia się też do wzbogacania go o witaminę B12, której chlorella też dużo posiada.

chlorella

Chlorella tak naprawdę istnieje na naszej planecie już 2500 milionów lat. Dowodzą tego znalezione skamieniałości dowodzące pochodzenia prekambryjskiego. Początkowo była ona znana jedynie w Japonii i Chinach. W Europie jej właściwości zdrowotne odkryto dużo później.

Badania:
Najczystsze źródła chlorelli ujawniło ‘Natural News’, które opublikowało wyniki badań zanieczyszczenia metalami najsłynniejszego świecie pożywienia.

W opinii publicznej krążyły plotki jakoby z niektórych źródeł była ona zanieczyszczona metalami ciężkimi czy też pestycydami. Przeprowadzono badania nad czystością chlorelli. Do badań wzięto próbki z 17 źródeł. Niektóre były zakupione w sklepie inne od importerów. Twierdzono, że mogą one zawierać śladowe ilości aluminium, arsenu, kadmu, ołowiu oraz rtęci. Jak dowiedziono także 17 źródeł składało się tak naprawdę na 10 unikalnych źródeł, czyli niektóre próbki były tego samego pochodzenia. Unikalnymi krajami pochodzenia w tej próbie były po trzy źródła z Chin, Tajwanu i Japonii, zaś jedno z Korei. Należy tu dodać, że nie testowano chlorelli pochodzenia indyjskiego, gdyż komercyjnie taka nie jest powszechnie sprzedawana.
W badaniach naukowcy doszli do dziesięciu istotnych ustaleń. Każda osoba, która zażywa chlorellę powinna zdawać sobie sprawę z tych najważniejszych dziesięciu rzeczy:

W przeprowadzonych badaniach stwierdzono jednak, że w żadnej z próbek nie stwierdzono nawet śladowych ilości rtęci. Nawet tej z Chin. Wynik ten jest rzeczywiście trochę zaskakujący, biorąc pod uwagę jak mocno wiąże rtęć chlorella. Wydawałoby się, że chlorella uprawiana w pobliżu elektrowni węglowych nagromadzi rtęć w dużych ilościach, jednakże testy wykazały zerową wykrywalność rtęci we wszystkich próbkach.

Przebadana chlorella z Chin okazała się najbardziej zanieczyszczona. Zawierała ona bowiem śladowe ilości aluminium, arsenu, kadmu i innych pierwiastków. Najbardziej szkodliwe okazało się aluminium, gdyż wystąpiło ono w badaniu w zbyt dużej dawce. Chlorella ma za zadanie eliminować metale z organizmu a nie ich jeszcze więcej przysparzać. Zatem chlorella produkowana w Chinach okazała się zbyt mocno tym metalem zanieczyszczona. Z handlowego punktu widzenia jest ona co prawda najtańszym źródłem chlorelli jednakże ze zdrowotnego punktu widzenia nie jest ona najlepszym wyborem.

Testy, które przeprowadzono na każdej próbce były następujące:
Aluminium – 1.0 ppm
Arsen – 0,20 ppm
Kadm – 0,05 ppm
Ołów – 0,10 ppm
Rtęć – 0,05 ppm

Tych 17 źródeł chlorelli to zaledwie 10 unikalnych źródeł. Zatem wnioskować można, że niektóre marki chlorelli pochodzą z tego samego źródła. Unikalne źródła pochodziły z następujących krajów:

• 3 źródła z Chin
• 3 źródła z Taiwanu
• 3 źródła z Japonii
• 1 źródło z Korei

chlorella

Naturalną chlorellę oczywiście otrzymacie w naszym sklepie. A oto kilka zaledwie naszych podpowiedzi:

chlorella-bio-rainforest-foods chlorella-yaeyama-w-proszku-premium-quality-holistic clean-chlorella-pukka

Żródło:

http://www.naturalnews.com/039145_chlorella_heavy_metals_lab_tests.html