Nazywany ostem św. Marii, znany ze swoich właściwości leczniczych i stosowany w medycynie ludowej od wieków Silybum marianum, czyli ostropest plamisty z rodziny astrowatych, pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego. W Polsce porasta łąki i nieużytki i nie wszyscy wiedzą, jak wartościowe są nasiona tej niepozornej rośliny, wyglądającej niczym pospolity chwast. Dlatego też ostropest plamisty w kroplach ziołowych to dobry pomysł na wyniszczenie wszelkich toksyn w ludzkim organizmie.

Tymczasem ostropest ma wysoką zdolność neutralizowania toksyn mogących dokonać prawdziwego spustoszenia w organizmie, będących przyczyną rozmaitych dolegliwości i chorób takich jak marskość wątroby, cukrzyca, kamica dróg żółciowych i nerek, a nawet nowotwory. Suplement diety Ostropest Krople Ziołowe Viridian, pozyskiwany ze świeżych nasion ostropestu, w pełni ekologiczny, może zatem okazać się bardzo przydatny przy wszelkich chorobach związanych z wątrobą, przewodami żółciowymi oraz dolegliwościach przewodu pokarmowego. Preparat pełni również rolę wspomagającą w przypadku bólów głowy typu migrenowego, objawów choroby lokomocyjnej, endometriozy. Sprzyja ochronie wątroby i poprzez eliminację określonych toksyn może korzystnie wpływać na dobrą kondycję skóry.

ostropest plamisty w kroplach ziołowych

Ostropest plamisty zawiera wiele cennych związków, wśród których na plan pierwszy wysuwa się sylimaryna, stabilizująca błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Współczesny, z reguły niezbyt zdrowy tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, toksyny, alkohol, rozmaite infekcje powodują, że nasza wątroba musi ciężko pracować, aby skutecznie oczyścić organizm. Ostropest, mający właściwości przeciwzapalne i detoksykacyjne, stymuluje pracę wątroby, chroni ją przed uszkodzeniem i przyspiesza regenerację tego ważnego organu. To niezwykłe ziele to wyjątkowo skuteczne i przy tym naturalne panaceum na dolegliwości wątrobowe. Nic dziwnego, że stał się podstawowym surowcem najbardziej znanych leków, między innymi Sylimarolu.

To jeszcze nie wszystko. Nasiona ostropestu plamistego zwiększają wydzielanie żółci i pozytywnie oddziałują na procesy trawienne. Roślina zawiera również antyoksydanty zapobiegające powstawaniu wolnych rodników i namnażaniu się komórek nowotworowych. Poprzez wspomaganie pracy wątroby ostropest ma również pośredni wpływ na szereg innych, będących rezultatem niedostatecznej wydolności wątroby schorzeń. Osłabienie jej funkcjonowania i co za tym idzie, gromadzenie się toksyn w organizmie, może bowiem skutkować zaburzeniami trawienia, zmęczeniem, bólami głowy, problemami dermatologicznymi, a nawet osłabieniem odporności.

Z tych właśnie względów suplement diety ostropest plamisty w kroplach ziołowych Viridian jest wskazany nie tylko w przypadkach poważnych chorób, takich jak choroba alkoholowa, marskość czy niewydolność wątroby, kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, wreszcie dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Krople ziołowe na bazie ostropestu, wspierając czynności wątroby, przyczyniają się też do łagodzenia objawów niestrawności i stanów zapalnych na tle cukrzycowym, bólów głowy i zawrotów, mają korzystny wpływ na sprawność umysłową i zdrowie skóry.

Purple milk thistle flowers (Galactites tomentosa)