Koktajl jogurtowo owocowy jest doskonałym pomysłem na dostarczenie w postaci płynnej wszelkich niezbędnych naszemu organizmowi składników odżywczych. Ta swoista bomba witaminowa może dostarczać Ci energii praktycznie podczas całego roku.

Składniki potrzebne do stworzenia naturalnego koktajlu jogurtowego z domieszką owocową. Umyte wcześniej owoce należy:

 1. Banana obrać ze skóry i pokroić w plasterki.

 2. Truskawki obrać z szypułek i ewentualnie też przekroić na pół

 3. Wszystkie owoce następnie wsypać do blendera dodając jednocześnie szczyptę cukru waniliowego i dokładnie zmiksować.

 4. Następnie wlać do owoców zimny jogurt SunAndFood (opis jego przygotowania przedstawiony jest niżej) i ponownie zmiksować.

 5. Jeśli chcemy możemy dodać do urozmaicenia smaku odrobinę soku z cytryny lub dosłodzić cukrem kokosowym Hanoju

 6. Przelać zmiksowany koktajl owocowy do szklanki. Przed podaniem należałoby dodatkowo schłodzić go w lodówce.

Koktajl jogurtowo owocowy

Jak przygotować jogurt naturalny?

 • Aby nasz jogurt był najlepszej jakości należy użyć do jego tworzenia najlepiej pełnotłustego mleka koziego, krowiego lub sojowego.

 • Następnie, aby z pewnością zostały wyeliminowane wszelkie obce bakterie podgrzewamy litr mleka do temperatury około 80˚C

 • Kolejną czynnością jest wystudzenie i przelanie mleka do 42˚C do naczynia, w którym dalej będziemy robić jogurt. Mowa tu oczywiście o naczyniu ceramicznym, termosie czy też garnka lub jogurtownicy. Najlepiej, aby proces chłodzenia odbywał się blisko kaloryfera.

 • Do wychłodzonego do 42˚C mleka wsypujemy z saszetki jogurt L+ SunAndFood i czekamy. Czas fermentacji ma tu duże znaczenie, bowiem im dłużej będzie ten jogurt fermentował tym jego kwaśność i smak będą mocniejsze. Ponadto podczas fermentacji nie należy potrząsać naczyniem.

 • Po zrobieniu się jogurtu (proces ten trwa około 6-8 godzin) należy wstawić go na 6-12 godzin do lodówki celem dojrzewania.

Tak zrobiony jogurt nadaje się już do spożycia i można przechowywać w lodówce do 7 dni. Zrobiony jogurt może także stanowić źródło bakterii do wytworzenia następnej porcji jogurtu z kolejnej porcji mleka. Czyli do jedno litrowej porcji mleka przygotowanego jak wcześniej wkładamy około 4 łyżek wytworzonego już jogurtu. Należy następnie wymieszać i bakterie dalej się namnażają tworząc następną jego porcję.

Rozmnażanie bakterii można powtarzać wielokrotnie, również ilościowo aż do chwili gdy jogurt straci swoje właściwości, czyli mowa tu o konsystencji i zapachu. Jeśli nie ma tych ostatnich to oznacza to, że należy zaszczepić nową kulturę bakterii.

Saszetkę należy przechowywać w lodówce do 12 miesięcy.

Koktajl jogurtowo owocowy jest produktem posiadającym bardzo różnorodny skład bakteryjny. Oddziaływuje on pozytywnie na nadwyrężony codzienną pracą przewód pokarmowy. Poza zaspokojeniem pragnienia picie koktajlu owocowego może być także zdrowym przyczynkiem do odbudowy flory bakteryjnej naszego układu pokarmowego. Jeśli niedowład wspomnianego układu ma stan ciągły koktajl może pełnić rolę kontynuatora kuracji. Dzięki niemu z pewnością poprawi się wchłanianie pokarmów, a tym samym trawienie i oczywiście perystaltyka jelit. Poza wspomnianą dbałością o układ pokarmowy koktajl jogurtowo owocowy jest naturalną bombą witaminową, bowiem zawiera w sobie mnóstwo witamina takich jak A, B₂, B₁₂, K₂. Najważniejszą jest nazywana potocznie witaminą młodości witamina B₂, której zadaniem jest wzmacnianie układu nerwowego poprzez udział w produkcji czerwonych krwinek. Picie koktajlu jogurtowo owocowego uzupełnia w naszym organizmie sporą ilość wapnia organicznego, a nawet powoduje zwalczanie bakterii oraz grzybów dzięki wytworzonemu kwasowi mlekowemu. Dzięki temu też możemy przeciwdziałać licznym zakażeniom i częstym stanom zapalnym.

Brak odpowiednio skomponowanej diety często prowadzi do niedoborów rożnych substancji co w rezultacie zawsze odbija się na naszym dobrym samopoczuciu i zdrowiu.

Koktajl jogurtowo owocowy

Koktajl jogurtowo owocowy polecany jest dla osób, które nie tolerują laktozy, ponieważ zastosowane w nim bakterie SunAndFood właśnie rozkładają wspomnianą laktozę. Należy tu także nadmienić, że koktajl stworzony z produktu SunAndFood nie zawiera glutenu i z pewnością także nie jest modyfikowany genetycznie. W jogurcie L+ nie uświadczymy żadnych dodatków chemicznych takich jak cukier czy zagęszczacze

Właściwości zdrowotne koktajlu jogurtowo owocowego działają również na poprawę urody. Picie go wzmacnia paznokcie i włosy.

Sam jogurt L+ może być z powodzeniem stosowany w kosmetyce skórnej. W szczególności przy rozstępach skórnych. Jogurt L+ doskonale nadaję się do robienia sera podczas, którego zarówno serwatka jak i ser nadają się do spożycia oraz celów kosmetycznych.

Dzięki koktajlowi jogurtowo owocowemu z jogurtem L+:

 • wzmocnisz odporność swojego organizmu

 • obniżysz poziom stresu

 • wyregulujesz układ trawienny pod względem trawienia i przyswajania pokarmów

 • przywrócisz fukcjonowanie organizmu po długiej i przewlekłej chorobie podczas której zażywałeś antybiotyki

 • wyeliminujesz stopniowo efekt zgagi i wspomożesz zdrowotnie wrzody żołądka i dwunastnicy

Koktajl jogurtowo owocowy mogą bez najmniejszych problemów pić osoby, które:

 • mają skłonności do biegunek

 • cierpią na jakiekolwiek alergie

 • mają problemy z zaparciami

 • są zakażone tak zwanymi Helicobacter pylori

 • mają grzybicę przewodu pokarmowego – wzdęcia

 • często uprawiają sport