ZIELONO MI
Trawa pszeniczna? Grasz w zielone? Gram. Masz zielone? … Zieleń, z psychologicznego punktu widzenia to kolor równowagi i harmonii. Zielony to kolor wiosny, witalności, działa na nas pozytywnie. To kolor liści na drzewach i trawy. Nasi przodkowie podczas chorób odżywiali się trawą i roślinami zielonymi. Dziś o bogactwie zieleni ukrytym w trawie pszenicznej i jęczmiennej.
Co sprawia, że rośliny zielone mają taką magiczną moc? Odpowiedź jest jedna: chlorofil. Zawarty w trawie chlorofil jest podobny do hemoglobiny. Chlorofil i hemoglobina mają podobną budowę molekularną. Głównym elementem chlorofilu jest magnez, a hemoglobiny żelazo. Można więc, bez żadnej przesady powiedzieć, że to „krew roślin”. Chlorofil to płynna forma energii, to słońce w płynie 🙂
Chlorofil działa na nas uzdrawiająco :
– zwiększa liczbę czerwonych krwinek,
– jest bogatym źródłem żelaza, dzięki czemu leczy anemię
– zwiększa krzepliwość krwi (hemofilia ),
– neutralizuje zawartość białka w organizmie, zwiększa zasadowość organizmu, jednym słowem odkwasza,
– usuwa toksyny z organizmu,
– działa na układ naczyń, pomaga przy żylakach,
– rewelacyjnie działa na wątrobę,
– łagodzi dolegliwości u wrzodowców,
– usprawnia pracę tarczycy,
– reguluje menstruację,
– zwiększa wydzielanie mleka u matek karmiących,
– leczy rany,
– łagodzi wszelkie stany zapalne : ból gardła, zapalenie dziąseł,
– działa bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie,
– zbawiennie działa na system immunologiczny człowieka.
Doskonałym źródłem chlorofilu jest trawa pszeniczna i trawa jęczmienna. Tak więc : grasz w zielone?
Gram! Gram w zielone, bo wiem, że wygram …zdrowie 🙂
Trawa pszeniczna
Pierwsze wzmianki o leczniczym działaniu trawy pszenicznej to lata 40 XX wieku, dr Charles Schnabel , amerykański naukowiec, prowadził badania składu trawy pszenicznej. Również japoński farmaceuta i lekarz dr Yoshihide Hagiwara był zwolennikiem i badaczem właściwości trawy pszenicznej i jęczmiennej. Lecznicze działanie trawy pszenicznej propagowała Litwinka Ann Wigmore (1909-1994). W wieku 16 lat przybyła do Bostonu. Miłość do natury odziedziczyła po babci. W latach 50 zaczęła produkować sok z trawy pszenicznej. Jest prekursorką wyciskarki do soków, bo jako pierwsza przerobiła maszynkę do mięsa, aby wyciskać sok z trawy. Była samoukiem i własne kłopoty zdrowotne leczyła różnymi roślinami, by ostatecznie stwierdzić, że najlepszym lekarstwem jest trawa pszeniczna. Ann jest współzałożycielką Instytutu Zdrowia im. Hipokratesa w Bostonie w USA. Napisała wiele książek, wśród nich : „Trawa pszeniczna – na zdrowie!”.
Trawa pszeniczna ma największą ilość chlorofilu i witaminy A ze wszystkich roślin zielonych. Zawiera aż 20 % białka, tyle ile można znaleźć w mięsie. Zawiera również śladowe ilości witaminy B12. To bogate źródło aminokwasów, minerałów, witamin. Sok zawiera selen, który odbudowuje układ odpornościowy. Trawa pszeniczna zawiera dużą ilość enzymów: indol (chroni przed nowotworami), dysmutaza nadtlenkowa (neutralizuje wolne rodniki), katalaza (rozkłada nadtlenek wodoru , który powoduje uszkodzenia komórek), enzym PYD1 (stymuluje naprawę cząsteczek uszkodzonego DNA), SOD (zmniejsza wpływ promieniowania , działa antyzapalnie na komórki po ataku serca, przywraca płodność). Trawa pszeniczna (sok z trawy) dostarcza unikalnych enzymów trawiennych, takie stężenie enzymów jest niespotykane w żadnych produktach spożywczych. Enzymy posiadają silne działanie przeciwzapalne, silniejsze od sterydów.
Trawa pszeniczna ma działanie wychładzające oraz oczyszczające. Cudownie wspomaga trawienie, działając leczniczo na wątrobę, żołądek i jelita. Jest niezwykle skuteczna przy wrzodach układu pokarmowego, w zapaleniu okrężnicy, zaparciach, biegunkach. Nawet zwierzęta instynktownie (psy, koty) szukają trawy. W jelitach gniją resztki pożywienia i toksyny przedostają się do krwioobiegu powodując wiele chorób, w tym raka. Trawa pszeniczna pobudza przemianę materii, wspomaga tym samym odchudzanie, stymuluje tarczycę.
Trawa pszeniczna zwiększa produkcje czerwonych krwinek, przywraca zasadowość krwi, oczyszcza krew, rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym obniża ciśnienie krwi. Zawarte w trawie aminokwasy i enzymy chronią przed czynnikami rakotwórczymi. Sok z trawy pszenicznej neutralizuje w organizmie toksyny, takie jak : nikotyna, stront, rtęć, chlorek winylu.
Sok z trawy pszenicznej poprawia oddech, ujędrnia dziąsła. Sok działa nie tylko od wewnątrz, ale również zewnętrznie na skórę : oczyszcza i odżywia skórę twarzy, spowalnia starzenie skóry, przyspiesza gojenie ran, siniaków, łagodzi oparzenia, owrzodzenia i wysypki. Działa na skórę odkażająco, przeciwgrzybicznie. Rewelacyjnie łagodzi ukąszenia owadów, czyraki. Sok warto wcierać w skórę głowy przed myciem, odbudowuje zniszczone włosy, łagodzi swędzenie, łuszczenie skóry głowy.
Trawa pszeniczna spowalnia procesy starzenia! Wzmacnia zwiotczałą skórę, przywraca siwym włosom ich naturalny kolor, dodaje energii i witalności.
Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje choliny (witamina B4). Cholina „odżywia mózg”. Organizm produkuje cholinę za pomocą kwasu foliowego. Najbogatszym źródłem kwasu foliowego są wszystkie rośliny zielone, w tym trawa pszeniczna. Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek, wpływa pozytywnie na system nerwowy i mózg. Wpływa pozytywnie na samopoczucie, bierze udział w zachowaniu materiału genetycznego, usprawnia działanie układu pokarmowego, pomaga w tworzeniu soku żołądkowego, wpływa na działanie wątroby, żołądka i jelit, pobudza powstawanie czerwonych krwinek, chroni organizm przed nowotworami, szczególnie nowotworem macicy.
Świeża trawa pszeniczna łagodzi uderzenia gorąca, zmniejsza zaczerwienienia twarzy, zmniejsza szybki puls, usuwa żółty nalot na języku, łagodzi nawet donośny głos.
100 ml soku z trawy pszenicznej zawiera :
kalorie -20
chlorofil – 40,2 mg
białko – 2,9 g
tłuszcz – 0,57 g
węglowodany – 1,92 g
beta-karoten – 405 IU
witamina A – 409 IU
witamina E – 14,53 IU
witamina B1 -76,4 mcg
witamina B2 – 124,7 mcg
witamina B3 ( PP ) – 105,5 mcg
witamina B 5 ( kwas pantotenowy ) -5,75 mcg
witamina B 6 – 191,7 mcg
witamina C – 3,48 mg
sód – 9,87 mg
potas – 141 mg
wapń – 23,2 mg
fosfor – 72 mg
magnez – 23 mg
żelazo- 0,58 mg
cynk – 0,32 mg
błonnik – 95,8 mg
kwas foliowy – 27,8 mcg
Zielona trawa z pszenicy występuje w formie naturalnej, świeży sok jest najzdrowszy i zachowuje swoje drogocenne składniki, oraz w formie proszku i tabletek.
Ekologiczna trawa pszeniczna w suplementach diety w postaci proszku lub w tabletkach, które możecie Państwo zakupić w naszym sklepie.